Başlıksız Belge

Haberler

ANKARA (DİHA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Belçika'da Gent Üniversitesi'nde katıldığı konferansta, AKP seçmenin yüzde 70’nin “yolsuzluk olduğuna” inandığını ancak yinede AKP’ye oy verdiğini belirtti. Mahçupyan, “AKP döneminde yolsuzluk olmuştur ama 90 yıldır var” diye konuştu.

 Başbakan’ın başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Belçika’nın Gent Üniversitesinde verdiği konferansta ilginç ifadeler kullandı. Mahçupyan, halkın ‘darbe’ karşısında yolsuzluk yapan bir partiyi tercih ettiğini savundu. Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da taktik icabı her şeyi söyleyebileceğini dile getirdi. […]

ANKARA (DİHA) – Bir çok kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “haraketten” gözaltına alınıp tutuklandığı bir dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyuncu Gonca Vuslateri hakkında dava açtı.

Oyuncu Gonca Vuslateri hakkında, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "hakaret" ettiği gerekçesiyle dava açıldı.
Erdoğan'ın avukatı aracılığıyla, Vuslateri'nin, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "hakaret" unsurlarının yer aldığı iddiasıyla şuç duyurusunda bulunuldu.  
Bunun üzerine, Ankara Cumhuriyet Savcısı Adem Can tarafından iddianame hazırlandı. […]

ELAZIĞ (DİHA) - Gözaltına alınan 5 öğrenci, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Elazığ'da "haklarında ihbar olduğu" gerekçesiyle gözaltına alınan Fırat Üniversitesi öğrencisi 5 kişi, götürüldükleri Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. […]

Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner'in İran ile gizlice anlaşmaya varmakla suçlandığı dava dilekçesi federal mahkeme tarafından reddedildi.

Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner, 1994 yılında Arjantin-İsrail Derneği'ne düzenlenen ve 85 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda İran'ın oynadığı rolü gizlemekle suçlanıyordu.

Arjantin'de federal mahkeme, Kirchner'e 1994'teki bombalı saldırıyla ilgili suçlamalar yönelten dava dilekçesini reddetti.

26 Mart Perşembe günü yargıç Daniel Rafecas, dava dilekçesinin soruşturma açılmasını gerektirecek asgari koşulları sağlamadığını belirtti. […]

Kürdistan’da ‘Kahramanlık Haftası’ etkinlikleri sürüyor. Antalya, Adana Şırnak’ta Kürdistan Özgürlük mücadelesinde hayatını kaybeden PKK’liler, ARGK ve HPG gerillaları ile YPG savaşçıları düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. 

ANTALYA

Antalya'da 1992 yılında Zagros Kinyaniste yaşamını yitiren ARGK gerillası Sait Batur (Serxwebun) için taziye kuruldu. Alanya HDP ilçe binası önünde kurulan taziyeye Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın ve Batur'un posterlerinin yanı sıra, PKK, KCK bayrakları asıldı. Taziyeye HDP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra kalabalık bir kitle katıldı. […]

HAKKARİ (DÎHA) – Hakkari’de polisler tarafından yerde sürüklenerek gözaltına alınan DBP Merkezi Gençlik Meclisi çalışanı Mahsum Yüksekdağ çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakkari’de DBP il binası yanında polisler tarafından yerde sürüklenerek gözaltına alınan DBP Merkezi Gençlik Meclisi çalışanı Mahsum Yüksekdağ tutuklandı. Savcılık tarafından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilen Yüksekdağ, “Örgüt üyesi” olduğu gerekçesiyle tutuklanarak Hakkari Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. […]

Efrînli bir kişi, Rojava-Kuzey Kürdistan sınırına yakın olan tarlasında çalışırken Türk askerlerinin silahlı saldırısına uğradı. Silahlı saldırıda ağır yaralanan Efrînli 35 yaşındaki Heci Xelîl Xelîl hayati tehlikesi devam ediyor.

Efrîn’in Bilbile Bêkê köyünden Heci Xelîl Xelîl, Rojava-Kuzey Kürdistan sınırına yakın olan tarlasında tohum ekip çapa yaparken Türk askerlerinin silahlı saldırısına uğradı. Xelîl ağır yaralandı.

Xelil, köylüler tarafından hemen Efrîn’deki Awrîn Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. […]

Aydın'ın Didim İlçesi'nde CHP üyesi olan 25 kişi istifa ederek HDP'ye geçiş yaptı.

Aydın'ın Didim İlçesi'nde CHP üyesi olan 25 kişi istifa ederek HDP'ye geçti. HDP’ye geçen 25 CHP’li HDP Didim İlçe binasında rozet takıldı. HDP Aydın İl Eş Başkanı Nihat Bekraş, "AKP meclise 400 milletvekili ile girmeyi planlıyor. Ama HDP buna asla izin vermeyecek. Tabi birçok yurttaşında bunun için bize destek vermesi gerekiyor. CHP'den istifa ederek HDP'ye geçen yurttaşlarımızda HDP'ye destek vermek için geldi" dedi. 

CHP'den istifa ederek HDP'ye geçen Mahmut Nacar, "Bu ülkede yaşanacak olan siyasi  devrimin gücü HDP'dir. […]

6 resim gösteriliyor

AYDIN (DİHA) - CHP’nin elinde olan Aydın'ın Didim İlçesi'nde CHP üyesi olan 25 kişi istifa ederek HDP'ye geçiş yaptı.

Aydın'ın Didim İlçesi'nde CHP üyesi olan 25 yurttaş istifa ederek HDP'ye geçti. HDP’ye geçen 25 CHP’li yurttaş HDP Didim İlçe binasında rozet takıldı. […]

Nijerya ordusundan yapılan açıklamada ülkenin kuzeyindeki Gwoza kentinin Boko Haram'dan geri alındığı bildirildi.

Bu kendin radikal dinci gurup Boko Haram'ın merkez üssü olduğu tahmin ediliyor. Ordu ülkeyi Boko Haram'dan temizleme operasyonlarının devam ettiğini bildirdi.

Nijerya Ordusundan daha önce yapılan bir açıklamada Gwoza'nın da içinde olduğu son 3 kentin Boko Haram'ın elinde kaldığı bildirilmişti.

Bu haber, Nijerya'da yarın yapılacak Devlet Başkanlığı ve Parlamento seçimleri öncesinde geldi. […]

Nijerya'da 28 Mart Cumartesi günü yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde seçimin iki önemli adayı Muhammadu Buhari ve şu anki devlet başkanı Goodluck Jonathan arasında olası şiddet olaylarına karşı bir anlaşma imzalandı.

Her iki adayda seçim sonuçlarına saygı duyacaklarını ve destekçilerini şiddetten uzak tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını taahhüt ettiler.

2011 seçimlerinden sonra çıkan olaylarda yaklaşık 800 kişi hayatını kaybetmişti.

Tahminler 2015 seçimlerinin çekişmeli bir yarışa sahne olacağını gösteriyor. Devlet Başkanı Jonathan ve rakibi Buhari seçim anketlerine göre başa baş bir yarış götürüyorlar. […]

Sinemilli halk ozanı, Kakî Îw-Îwkî Kor yaşamını yitirmesine ilişkin bir açıklama yapan FEDA, “Her zaman gerçeği aradı ve sazıyla sözüyle gerçeği dile getirdi. Kendi eserleri dışında Xazal, Mamî Alan ve Delal gibi Kürt destanlarını ve Fuzûlî, Nâbî ve Pir Sultan gibi büyük Pir-Zakirlerin deyişlerini Pazarcık ve Elbistan’da yaşatan 20. yüzyılın en önemli yöre ozanlarından biri oldu” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Demokratik Alevi Federayonu (FEDA), “Halk ozanı, hakikat arayışçısı, dağ filozoflarımızdan Îwko (Kakî Îw-Îwkî Kor) akciğer yetmezliğinden Maraş’ta yaşamını yitirdi. […]

Alman havayolu şirketi Germanwings'ai ait Airbus A320 yolcu uçağının düşüşüne ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

Karakutudan çıkan bilgiler ışığında yardımcı pilotun bilerek uçağı inişe geçirdiği belirtilirken, Alman Bild gazetesi pilot yardımcısı Andreas Lubitz, bundan altı yıl önce ağır bir depresyon geçirdiğini yazdı.

Resmi belgelere ulaştıklarını belirten gazete, pilot Lubitz'in 2009'da "ağır bir depresif dönem" geçirdiğini ve bu nedenle psikolojik tedavi gördüğünü iddia etti.

Düsseldorf Savcılığı da pilot Lubitz'in psikolojik rahatsızlığını şirketten sakladığını açıkladı. […]

İran ile 5+1 ülkeleri arasında yürütülen nükleer müzakerelerin son turu dün İsviçre'nin Lozan kentinde başladı.

ABD ile İran arasında bakanlar düzeyinde yürütülen görüşmelerin ikinci gününde, bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İranlı mevkidaşı Muhammet Cevad Zarif bir kez daha bir araya geldiler.

Dışişleri bakanlarının heyetlerinde ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz ve Dışişleri Bakanlığı Politik ilişkilerden sorumlu bakan yardımcısı da katıldılar. Dışişleri Bakanı Zarif'in başkanlı ettiği İran heyetinde ise İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi ve iki dışişleri bakan yardımcısı bulunuyor. […]

ANKARA (DİHA) - Son günlerde çözüm karşıtı açıklamalarla gündeme gelene gündeme gelen Genelkurmay, bu kez de Şırnak'ta bulunan askeri birliktelere ateş açıldığını iddia etti.

Genelkurmay, Şırnak Düğün Dağı Üs Bölgesi'ne PKK militanları tarafından Kanas suikast silahıyla ateş açıldığı iddia etti. Açıklamada, her hangi bir zararın meydana gelmediği ifade edildi.

Genelkurmay ne yapmak istiyor?

Ayrıca, söz konusu saldırı açıklaması Genelkurmay tarafından son günlerde yapılan üçüncü açıklama. […]

İspanya Parlamentosu'nun alt kanadında tartışmalı iç güvenlik yasası kabul edildi. Terörle Mücadele Reformu ve Vatandaşların Güvenliği yasanın ifade özgürlüğü ve gösteri yapma haklarına kısıtlama getirme ihtimali var.

1 Temmuz 2015'ten itibaren geçerli olması beklenen yasa, parlamentonun alt kanadından çoğunluğun onayı ile geçti.

Yasanın Terörle Mücadele ile ilgili olan ilk kısmı, terör suçlularına ve çocuk ya da engelli cinayetleri gibi tiksindirici suçlara ömür boyu hapis cezası öngörüyor.

Yasanın Vatandaşların Güvenliği bölümü ise, kamu düzenini bozan kişilere 600 bin Euro para cezası öngörüyor. Üstelik mahkeme kararını olmaksızın. […]

32 resim gösteriliyor

HABER MERKEZİ (DİHA) – Van ve Siirt’te PKK tarafından ilan edilen “Kahramanlık Haftası” için anma etkinlikleri düzenlenirken, PKK Şehitler Komitesi tarafından çeşitli tarihlerde çıkan çatışmalarda yaşamını yitirdiği açıklanan Siirt'li 8 PKK'li için taziye kuruldu. […]

ANKARA (DİHA) – Devlet bir yandan “tek başına yaşayamaz” raporu olan insanları bile tutuklar ve cezaevindeki yüzlerce ölümcül hasta tutsağı serbest bırakılmazken, Ankara’dan bir tahliye haberi geldi.

1982 yılından bu yana örgüt üyesi olmakla suçlanan ve farklı farklı zamanlarda defalarca tutuklanarak serbest bırakılan akciğer kanseri Mehmet Meşe (66) bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildi. 1982 yılından bu yana ömrünün 25 yılını cezaevinde geçiren Meşe, en son 2011 yılında yeniden tutuklanarak Siirt E Tipi Cezaevi'ne konulmuştu. Meşe yaklaşık bir ay önce de durumunun ağırlaşması üzerine tedavisinin yapılabilmesi için Sincan F Tipi Cezaevi'ne sevk edilmişti. […]

Suriye rejimi, Suriye'nin Doğu Akdeniz'deki Tartus ikmal ve bakım üssünün, Rusya tarafından askeri bir üsse dönüştürmesine onay verecek.

Sputniknews haber ajansına göre Rus gazetecilerle bir araya gelen Suriye Devlet Başkanı Başar El Esad, "Suriye makamları, eğer Moskova böyle bir karar alırsa, Rusya'nın Tartus deniz bakım merkezini askeri bir üs yapma kararına muhalefet etmeyecek" dedi.

Esad, "Başta kendi kıyılarımızın açıklarında ve limanlarımızda olmak üzere Doğu Akdeniz'deki Rus varlığının genişlemesini selamlıyoruz" diye ekledi. […]

ANKARA (DİHA) - İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Meclis'te milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel satmakla” suçladığı Ankara Belediye Başkanı Melih G0ökçek hakkında bir işlemin başlatılıp başlatılamadığı sorusuna Öztürk, yargıdaki soruşturmanın sonucuna göre idari işlem başlatılabileceğini söyledi. Genelkurmay’ın “Operasyon yaptık” söylemlerine rağmen de Öztürk, Mazıdağı'ndaki askeri hareketliliğinde operasyon değil, arazi taraması yapıldığını savundu. . […]

Amerika Birleşik Devletleri'ne ait savaş uçaklarından Suriye'ye on binlerce bildiri atıldı. Amacın DAİŞ'e katılmak isteyenleri caydırmak olduğu bildirildi.

Dağıtılan bildirilerde DAİŞ'e katılanların sıraya dizilmiş halde kıyma makinesine sürüklendiği gösteriliyor.

Psikolojik savaşın bir parçası olan bu bildiriler, "Military Information Support Operations' (Miso) tarafından hazırlandı. Amacın savaş alanındaki düşünme biçimini etkilemek olduğu bildiriliyor. […]

Birleşmiş Milletler İnsani operasyonlar sorumlusu Valerie Amos, Suriye'de çatışmalar arasında mahsur kalan ve insani kurumların ulaşamadığı sivillerin sayısının ikiye katlandığını açıkladı.

BM Güvenlik Konseyi önünde konuşan Valerie Amos, kuşatma altındaki sivillerin sayısının 212 binden 440 bine yükseldiğini belirtti.

Amos, böylece 228 bin kişinin daha Suriye rejiminin denetiminde olan ancak DAİŞ tarafından kuşatmaya alınan Deyr Ezzor mahallelerinde mahsur kaldığını bildirdi.

BM yetkilisine göre ülkenin geri kalanında da hükümet güçler ve diğer silahlı grupların kuşatması altında olan 185 bin sivilin olduğunu kaydetti. […]

YASİN KOBULAN

DİYARBAKIR (DİHA)
- "Örgüt üyesi" olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve tutuklanan Şeker ve diyabet hastası olan Celal Şeker için değişik tarihlerde Muş ve Diyarbakır'daki devlet hastanelerinde hazırlanan raporda bu hastalıkları nedeniyle yüzde 92-96 oranında "özürlü" olduğu ve "hayatını başkasının yardımı olmadan idame ettiremeceği" ibareyeri yer alıyor.Devletin Kürtlere yönelik ayrımcı yargılamaları hızından hiç bir şey kaybetmeden aralıksız devam ediyor. […]

Yemen'de Arap koalisyonun müdahalesi, iç savaş ve bölgesel savaş endişelerini arttırdı. Ülkede son haftalarda iç savaş riski daha da belirgin hale geldi.

Husiler Eylül ayında başkent Sana'ya girdikten sonra, Yemen Devlet Başkanı Abd Rabbo Mansur Hadi'ye bağlı güçler Aden'e kaçarak burayı başkent ilan etti. Husilerin Aden'e dayanması üzerine, Suudi saldırıları başladı. Saldırıların başlamasından hemen sonra, Yemen Devlet Başkanı Ryad'a gitti.

Hadi'nin güçleri, Husi milislerini durdurma kapasitesini gösteremedi. […]

YPG savaşçıları bugün Til Temir’e bağlı Xêbiş ile Til Şamîran köyleri arasında DAİŞ çetelerine yönelik eylem gerçekleştirdi. Eylem sonucunda, çete grupları ağır darbe aldı.

Cephane yüklü bir çete aracının içindeki çetelerle birlikte imha edildi. […]

İmralı'ya sevk edilen 5 tutsaktan Mehmet Sait Yıldırım sağlık sorunları olduğu ve tam teşekkülü bir hastaneye yakın bir cezaevinde tutulması gerektiği için tekrardan Bolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi. Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının ve ailelerin tutsaklarla görüşmek için yaptıkları başvurular ise "gemi bozuk" gerekçesiyle reddedildi. […]

Kürdistan’da Newroz kutlamaları devam ediyor. Gabar Dağı’nın eteklerinde yer alan İdil’e bağlı Sulak (Bafê) köyünde “Öcalan’a özgürlük” şiarıyla Newroz kutlandı.

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Bafê köyünde "Öcalan'a özgürlük" şiarıyla Newroz ateşi, yüzlerce yurttaşın katılımıyla yakıldı. Newroz kutlamasının yapıldığı alana Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın dev posteri ve PKK, KCK ve YPG bayrakları asıldı. Kutlamaya HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, HDP ve DBP İdil ilçe yönetimi, İdil Belediyesi eş başkanları ve meclis üyeleri, MEYA-DER'in yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. […]

HAKKARİ (DİHA) - Yüksekova'da sabah saatlerinden itibaren Dağlıca Taburu'ndaki askerlerin HPG'nin denetiminde bulunan alanlara top atışı yaptığı, HPG'lilerin de saldırıya top atışlarıyla karşılık verdiği ileri sürüldü.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Dağlıca Taburu'ndaki askerler, HPG'nin denetiminde bulunan Kepir alanına top atışı yaptı. Köy sakinleri, yaklaşık 20 havan topu sesi duydukları çatışmanın sabah saatlerinden itibaren başladığını aktardı. Türk ordusunun top atışlarına, HPG'lilerin de top atışlarıyla karşılık verdiği belirtildi. […]

ANKARA (DİHA) - Kayseri'de Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan üniversite öğrencisi Aykutalp Avşar tahliye edildi.

Üniversite öğrencisi Aykutalp Avşar, Kayseri'de Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılıp, cezaevine konulmuştu. Avşar'ın tutukluluk hali ile ilgili İnfaz Savcılığı'na yapılan itirazdan sonra Avşar, 16 günlük tutukluluğunun ardından tahliye edildi. […]

DİYARBAKIR (DİHA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 21 Mart'ta Erzincan'da oynanan maçta "zafer işareti yaptıkları" gerekçesiyle Amedsporlu 4 kadın futbolcu hakkında başlatılan disiplin kurulu soruşturmasını tepkiler üzerine geri çekti.

TFF, 21 Mart'ta Amedspor Kadınlar Futbol Takımı ile Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Gençlikspor takımları arasında Erzincan'da oynan maçta "Zafer işareti yaparak örgüt propagandası yaptıkları" gerekçesiyle Amedsporlu Ayşegül Bitgin, Devran Görmez, Nurzelal Bal, Güzide Alçu adlı futbolcular hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı. 4 kadın futbolcunun "Disiplin Kurulu"na sevk edilmesinin ardından kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle, TFF geri adım attı. […]

3 resim gösteriliyor

Amed’in Sur ilçesi belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Eğitim Destek Evi yeni yerinde törenle açıldı. 

Mehmet Geren Eğitim ve Destek Evi, yeni yerinde Emek Kültür ve Eğitim Merkezi bünyesinde Emek İş Hanı'nda geniş bir katılımla açıldı. […]

Hol Köyü direnişinde yaşamını yitiren YPG savaşçısı Mihemed Ebdellah (Mîrza Botan) yüzlerce kişinin katıldığı bir törenle Güney Kürdistan’a uğurlandı.

Hol Köyü direnişi sırasında DAİŞ çeteleri ve YPG savaşçıları arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren YPG savaşçısı Mihemed Ebdellah’ın (Mirza Botan) cenazesi Dêrik ve Beravê’den gelen yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen bir törenle toprağa verilmek üzere Güney Kürdistan’a uğurlandı.

Kitle cenazeyi almak için Dêrik Hastanesi’nin önünde bir araya geldi. […]

ANKARA (DİHA) - Karabük'te toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecini kendisinin başlattığını ve bu güne getirdiğini iddia ederek, "Dışında kalmam düşünülemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karabük'teki toplu açılış töreninde konuştu. Konuşmasında Cemaate yüklenen Erdoğan, "Biz bunların gerçekten hizmet ettiğini sanıp destek veriyorduk. Şimdi onlar kaçıyorlar. Dosyalar açıklandıkça bakıyorsunuz, imamları ile beraber kaçıyorlar. Madem suçunuz yok, niye kaçıyorsunuz? Niye? Çünkü Pensilvanya'daki 1999'da öyle kaçtı. Davet ettim, gelmedi. Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok" dedi. […]

4 resim gösteriliyor

Kandil dağlarında Newroz kutlamaları ardından halk ve gerilla çevre temizliği yaptı.

21 Mart günü ve daha sonrasında Kandil’de yapılan birçok Newroz kutlamasının ardından gerillalar ve halk çevre temizliği yaptı. Yapılan çevre temizliğine Kandil Belediye Eşbaşkanları Mamoste Mıhemed ve Trife Ebdurehman da katıldı. […]

İç güvenlik yasa tasarısını kabul edilmesini değerlendiren Amed Baro Başkanı Tahir Elçi, öteden beri toplumsal gösterilerde silah kullanan polisin yaşam hakkında son verdiğini belirterek, bu yasayla birlikte polisin daha rahat silah kullanacağını söyledi. Elçi, yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte temel hak ve özgürlükler başta olmak üzere, yaşam hakkının büyük bir tehdit altına girdiğini ifade etti. […]

HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nde sistematik işkenceye maruz kalan çocuk tutsaklar ve hasta tutsak Mehmet Öztekin'in şartlı salıverilme hükümlerinden yararlandırılması ile ilgili Adalet Bakanı Kenan İpek'e soru önergesi verdi.
Üçer, Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nde sistematik işkenceye maruz kalan çocuk tutsaklardan Gökhan Saygın ve Veli Cindal'ın Rize/Kalkandere Cezaevine; Vedat Orhan ve Ferhat Temel'in Ankara/Sincan Çocuk Cezaevine; Osman Yıldız'ın ise Elazığ Çocuk Cezaevine keyfi şekilde nakledildiklerine dikkat çekti. […]

Yemen krizi, Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonun saldırıları ile yeni bir boyut kazandı. Yemen'in ABD'nin desteğini alan Riyad ile Tahran arasında bir savaş alanına dönüşme riski var.

Suudi Arabistan öncülüğündeki 10 ülkeli koalisyon Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece Yemen'de Şii Husi güçlerine karşı saldırıya geçti. Bu operasyona "Kararlılık Fırtınası" adı verildi.

Suudilerin, Yemen Devlet Başkanı Abd Rabbo Mansur Hadi iktidarını kurtarmak için başlattığı bu müdahaleye, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Fas, Sudan, Ürdün ve Pakistan destek verdi. […]

ANKARA (DİHA) - Antep H Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan hasta tutsak Vedat Özdemir, sevk edildiği Ankara'da ameliyat edildi.

Antep H Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan 25 yaşındaki hasta tutsak Vedat Özdemir, çeşitli hastalıkları nedeni ile teşhis konulmadığı için Ankara Numune Hastanesine getirildi. Uzun süre hastalığına teşhis koyulamayan Özdemir'e Numune Hastanesinde yapılan tedavi sonucunda yumurtalıklarında kist olduğu belirtilerek, ameliyat olması gerektiği söylendi. Özdemir'in yapılan ameliyat ile yumurtalıkları alındı. Doktorlardan alınan bilgilere göre, Özdemir'in ameliyatının iyi geçtiği öğrenildi. Özdemir'in Numune Hastanesi Mahkum koğuşunda bekletildiği ve durumunun iyiye gittiği belirtildi. […]

Bugün en çok izlenen videolar
  • Bugün En Çok Okunan
  • Bu Hafta EnÇok Okunan
Reklam

Android Uygulamız Market'te

2012-05-24(24 Mayıs 2012) den sonra ki Arsiv'e Ulasabilirsiniz.


Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
BestaNuce.com & info@bestanuce.com Privacy Policy haber haberler Sterk tv Med nüçe tv imc tv Med müzik İstanbul Newrozu
BestaNûçe Güncel Haber Sitesi & ANF ve DIHA Haberleri Son Dakika haberler

Haber