El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından düzenlenen Dil ve Eğitim Politikaları Çalıştayı, bugün Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonu’nda başladı. İki gün sürecek çalıştayda, özgür okullar süreci ele alınacak.
DTK tarafından düzenlenen, "Komxebata Politikayên Ziman u Perwerdehî - Dil ve Eğitim Politikaları Çalıştayı" başladı.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonunda gerçekleşen çalıştaya, Büyükşehir Belediyesi’nin Dil ve Eğitim Politikalarından Sorumlu Danışmanı Şerif Derince, HDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Mezopotamya Vakfı, Eğitim-Sen, Kurdi-Der, Maper, DTK Eğitim Dil Komisyonu, HDP ve Rojavalı yöneticiler katılım gösterdi. [...]

Türk askeri 7 çocuk babası Mihemed Henîf Berazî’yi (42) Bakurê Kürdistan sınırına yakın Efrîn’in Raco ilçesine bağlı Şingiliyê köyünde katletti.

ANHA’nın geçtiği habere göre, Türk askeri 11 Nisan 2015’te  Mihemed Henîf Berazî’nin Bakurê Kurdistan’dan temel yaşamsal ihtiyaçları temin etmek için gittiği sırada, Türk askerleri tarafından tarandığını belirtti. Türk askerinin taraması sonucu göğsünden ağır yaralanan Mihemed’in tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği kaydedildi.

7 çocuk babası Mihemed’in cenazesi doğduğu Çarxetyo köyünde toprağa verildi. [...]

VAN (DİHA) - Usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "paralel yapı" iddialarına yönelik Van merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda 11 polis gözaltına alındı.

Yasa dışı dinleme iddialarına ilişkin emniyetteki "paralel yapı"ya yönelik Van merkezli 9 ilde başlatılan operasyon kapsamında Van'da 9, Kayseri'de 2 polis gözaltına alındı. Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon, Van, Antep, Kayseri, Ordu, Ankara, Mersin, Adana, Aydın ve Manisa'da eş zamanlı olarak başladı.

Operasyonla ilgili 19 polis hakkında yakalama kararı bulunduğu belirtilirken, diğer illerde gözaltına alınanların da soruşturmanın yürütüldüğü Van'a getirileceği öğrenildi. [...]

İzmir'de, 1922 yılının sonralarına kadar varlıklarını sürdüren Ermeni halkı, 13 Eylül günü başlayan Büyük Yangın'dan sonra İzmir'i terk etmek zorunda kaldı. Halihazırda İzmir Fuarı'na mekan olan bölge ise bir Ermeni mahallesiydi Resmi tarihte şehrin Ermeniler ve Rumlar tarafından yakıldığı söylense de yangının Türk komitacılar tarafından çıkarıldığı öğrenildi. 

İLK KEZ 1500’LÜ YILLARDA GELİNDİ

Ermeni Yazar Zakarya Mildanoğlu'nun çalışmalarına göre; İzmir'e ilk gelen Ermeniler, Kadifekale semtinde, şehrin amfi tiyatrosunun yukarısında, Türk mahallesine yakın bir alanda yerleşerek bir şapel ve mezarlık kurdular. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+