El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Kobanê’de, DAİŞ çetelerinin taşıdığı karanlık zihniyete karşı verilen savaş, zor şartlar altında da olsa eğitimden sanata yeni bir ruh ile örülen yaşam ile de veriliyor. Şu an tomurcuk halinde olsa da çiçek açmaya hazırlanan bu yeni yaşamın ve sanatın renklerine sahip olan Kobanê, artık sıradan bir kent değil. [...]

Birleşmiş Milletler, Boko Haram ve DAİŞ gibi köktendinci gurupların çocuk kaçırma eylemlerinin dünyanın her yerinde artış gösterdiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler Çocuk ve Silahlı Çatışmalar temsilcisi Leila Zerrougui, Çarşamba günü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmasında, "radikal dinci gurupların, çocukları ve kadınları kaçırmasının, tüm toplumu terörize etmek, sindirmek ve aşağılamak için kullandıkları sistematik bir savaş taktiği olduğunu", ifade etti. [...]

Fransa’da son yıllarda çıkarılan kanunlara rağmen çalışma hayatında kadın-erkek eşitsizliğindeki dengesizlik devam ediyor.

Fransa Sosyal İşler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kadın-erkek eşitliğine ilişkin yükümlülüklerini yerine getirmeyen bin 500 şirkete uyarı cezası verildiği bildirildi. 48 şirket ise cezalandırıldı.

Bakanlığa göre, uyarılan şirketlerin önemli bir kısmı eksikliklerini kısa sürede giderirken, bir kısmına ceza verildi. Cezalandırılan şirketlerin kamu ihalelerine girmeleri de yasaklandı. [...]

URFA (DİHA) - Genelkurmay Başkanı Nejdet Özel ve komutanların "Süleyman Şah ile Eşme köyü" ziyareti diye servis edilen haberde, bahsedilen köyün Birecik'in Aşme köyü olduğu öğrenildi.

Genelkurmay Başkanı Nejdet Özel ve Kara ile Hava Kuvvetleri Komutanlarının Kobanê'nin Aşme köyündeki Süleyman Şah Türbesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin ayrıntıları ortaya çıktı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com