El Kaide vahşeti: El Ekrad temsilcisinin başını kestiler!

2013-07-22 18:56:03
Yazdir

Kürtlere karşı Serekaniye’de başlattıkları saldırılarda ağır kayıplar veren El Kaideci çeteler vahşette sınır tanımıyor. Esir değişiminde görevli El Ekrad Cephesi ilişkiler sorumlusu Ela İsmail Şexo’yu halkın gözü önünde katletmekle kalmayan El Kaideciler, Şexo’nun başını keserek evini bombayla havaya uçurdular.

El Ekrad Cephesi Merkezi, ilişkilerden sorumlu üyeleri Ela İsmail Şexo’nun vahşi bir şekilde katledildiğini duyurdu. Cephe tarafından yapılan açıklamaya göre, olay esir aldıkları El Kaideci Irak İslam Devleti ve Biladi Şam / El Nusra Cephesi Emiri Ebu Musaab’ı esir alınan bazı sivil Kürtler karşılığında serbest bırakmaları ardından gelişti. Bu sırada esir değişiminde görevli üyeleri Ela İsmail Şexo aynı grup tarafından esir alındı. Esir alınan Şexo, halkın gözleri önünde önce öldürüldü, ardından da başı kesildi. Söz konusu vahşete doymayan El Kaideciler ardından Şexo’nun evini bombayla havaya uçurdular.

Öte yandan, ANHA’nın Til Ebiyad muhabiri, El Kaideci çetelerin esir aldıkları kadın ve çocuklara işkence yaptığını bildirdi. Kürt mahalleleri Lel ve Cisir’de talanın devam ettiğini de kaydeden muhabir, talan olayına Sixne Arap aşireti mensuplarının da katıldıklarını, Kürtlerin evlerinin üzerine ise ‘İslam Devleti Mülkü’ yazılarının yazıldığını kaydetti.

Til Ebiyad’da çatışmaların yer yer devam ederken, ölü ve yaralı konusunda bir bilgi edinilemedi. 

Amerikan istihbarat örgütü NSA’nın Avrupa ülkelerinden sonra şimdi de Brezilya’da üst düzey devlet yöneticilerini dinlemeye aldığı ortaya çıktı. Dinlenenlerin başında kadın devlet başkanı Dilma Roussef de bulunuyor.

WikiLeaks sitesi ile O Globo gazetesi tarafından açıklanan belgelere göre, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Brezilya’da yaptığı dinlemeler üst düzey devlet yöneticilerini kapsıyordu. Listenin başında 2010 yılından bu yana devlet başkanlığı görevini yürüten Dilma Roussef geliyor.

Roussef’in resmi seyahatlerinde de dinlendiği, devlet başkanlığı uçağındaki uydu telefonunun da dinleme altında olduğu iddia ediliyor. [...]

Essen ve çevresinde yaşayan Kürtler üç gün boyunca Hamdullah Öğe’nin kardeşi Mahmut Öğe’yi ziyaret ederek taziyede bulundu. Taziyenin ardından Öğe için dernekte bir anma toplantısı düzenlendi. Sık sık “şehit namırın” sloganlarının atıldığı etkinlikte Essen meclisi adına yapılan konuşmada seçim sürecinde şehit düşen Hamdullah Öğe’nin PKK’nin mücadele tarihindeki cesur ve fedakar geleneğin bir temsilcisi olduğu dile getirilerek, Kürt özgürlüğünün şehitlerin omuzlarında yükseldiği ifade edildi. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 info@bestanuce.com
Google+